• Domov
  • Novice

Regijsko tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov 2019

V soboto, 25. maja 2019, se je MeMPZ Šolskega centra Velenje udeležil regijskega tekmovanja otroških in mladinskih zborov v okviru organizacije JSDK, ki je za zbore koroške in celjske regije potekal v Šentjurju pri Celju. Na ta dan so potekali kar štirje tekmovalni koncerti, na katerih je tekmovalo 20 otroških in mladinskih zborov. Strokovno komisijo so sestavljali trije ocenjevalci: Mateja Černic, Darinka Ivačič in Primož Kerštanj, ki so mešanemu mladinskemu zboru zaradi prepričljivega nastopa podelili kar 4 priznanja; najprej za osvojenih 90 točk in s tem zlato priznanje z odliko, nato priznanje za odličen nastop zbora, ki je na tem regijskem tekmovanju nastopil prvič, in posebno priznanje za najboljšo izvedbo ljudske skladbe med mladinskimi zbori. Njihova zborovodkinja, magistrica zborovskega dirigiranja Alenka Podpečan, ki je zbor prevzela pred sedmimi meseci, pa je prejela nagrado še za najboljšega dirigenta tekmovanja.