srssersssdgimvssmicdsd

Uspeh mladih raziskovalcev Filipa Plešnika in Jerneja Lenovška

Na 49. Državnem srečanju mladih raziskovalcev Slovenije 2015  sta si tretješolca Filip Plešnik in Jernej Lenovšek s svojo nalogo Leteti z elektriko, ki sta jo izdelala pod mentorstvom Prof. Petra Jevšenaka, prislužila odlično srebrno priznanje. Raziskovalcema za uspeh čestitamo!

Na letošnje srečanje mladih raziskovalcev Slovenije 2015 se je uvrstilo 491 raziskovalnih nalog na dvajsetih različnih področjih. 18.5. 2015 sta  dijaka Gimnazije Velenje Filip in Jernej v Murski Soboti   predstavila svojo nalogo v predmetni skupini fizika. V njej sta raziskovala, ali današnja tehnika že dopušča izdelavo električnih letal za prevoz potnikov in kje so meje.Na predstavitvi sta se odlično odrezala in za nalogo  prejela srebrno priznanje. 

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660