srssersssdgimvssmicdsd

Dragi devetošolci,

pred vami so zadnji osnovnošolski meseci, preživite jih kreativno, uspešno in prijateljsko. Hkrati je to čas, ko se odločate, kje boste nadaljevali šolanje. Vse, ki vas med drugim zanima gimnazijski program s poudarkom na likovnih vsebinah, vabimo na predstavitev dela v oddelku umetniške gimnazije – likovna smer. Kako se lahko združita tako bogata programa, kot sta gimnazijski in likovno ustvarjalni? Dijaki, profesorji in strokovni delavci gimnazije vam bomo vse predstavili na informativnih dnevih 15. in 16. 2. 2019. V obliki predstavitve, pogovora in razstave boste med drugim spoznali paleto umetniško gimnazijskih predmetov, kako opraviti preizkus likovne nadarjenosti in se vpisati ter kje lahko s pridobljenim znanjem in opravljeno maturo nadaljujete študij. Predvsem pa bi vam radi predstavili, kaj pomeni biti gimnazijec – likovnik, gimnazijec, ki že v času nabiranja srednješolskega znanja budno spremlja dogajanje v sebi in okoli sebe in pušča pomembne sledi, misli, dejanja in izdelke.

INFORMATIVNI DAN bo za gimnazijske programe potekal po naslednjem razporedu:

– v petek, 15. 2. 2019, ob 9. uri: v dvorani Doma kulture Velenje, Titov trg 4, Velenje;

– v petek, 15. 2. 2019, ob 15. uri: v učilnici A112 v stavbi gimnazije, Trg mladosti 3, Velenje;

– v soboto, 16. 2. 2019, ob 9. uri: v učilnici A112 v stavbi gimnazije, Trg mladosti 3, Velenje.

Po uradni predstavitvi vas bomo povabili še v likovno učilnico, kjer si boste lahko pogovorili s profesorji likovnih predmetov in dijaki, ki obiskujejo umetniško gimnazijo likovne smeri. Tam boste med drugim izvedeli tudi za podrobnosti v zvezi s preizkusom nadarjenosti in ogrevalnim dnem.

Vid Jesenko

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660