srssersssdgimvssmicdsd

Poletna šola v naravi, 3. Š

V septembru 2018 so se dijaki 3. Š udeležili poletne šole v naravi. Prenočišče in hrano so imeli organizirano v dijaško-študentskem domu Portorož, vse ostale aktivnosti pazunaj njega. Prvi dan po prihodu so izvedli plavanje,  osnove jadranja ter odbojko na mivki. Tehniko plavanja je prevzel športni pedagog in koordinator Vojko Tovornik, jadranje pa  jadralni klub Portorož. Drugi dan je bil rezerviran za potapljanje, ki so ga opravili  s pomočjo Inštituta za potapljanje, v popoldanskem delu pa so se seznanili s supi. Tretji dan so jadrali  na jadrnicah razreda optimist. Seveda je bilo potrebno male čolne še primerno pripraviti, kar so dijaki storili sami, ter po začetnih težavah tudi vsi  uspešno zajadrali. Na koncu so prejeli certifikat, s katerim lahko dokažejo, da poznajo osnove jadranja. Zadnji dan so obiskali muzej školjk in akvarij ter se vrnili domov z obilico lepih doživetij in vtisov. Spremljevalca: Vojko Tovornik, prof., Klavdija Jug, univ. dipl. biol.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660