srssersssdgimvssmicdsd

Šola v naravi, 1. Š

Sredi ptujskega polja so dijaki  preživeli teden, poln doslej večini še nepoznanih športnih aktivnosti in do spoznavanja kulturne dediščine in zgodovine okolja, v katerem so bivali. V Kurentovi delavnici so izvedeli veliko novih stvari o kurentih, ki preganjajo zimo, na Ptujskem gradu pa veliko zanimivosti iz skoraj 2000 let stare zgodovine najstarejšega slovenskega mesta ter razstavo pustnih mask. Nepozabno za vse je bilo srečanje z našim boksarjem, svetovnim prvakom Dejanom Zavcem, ki je vodil  trening, na katerem je  dijake seznanil z osnovnimi boksarskimi udarci in se na koncu z vsakim posameznikom tudi pomeril v ringu ter delil podpise in nasvete, kako stopati po poti vrhunskega športa.

Tudi golf  se je pokazal za zelo zahteven šport, tako v smislu tehnike, pravil, telesne pripravljenosti … Seznanili in vozili so se tudi s kanuji po reki Dravi, streljali z lokom, plezali po plezalni steni, odtekli zahteven orientacijski tek ter opravili del likovne vzgoje. Tudi večeri so bili zabavni. Ob spoznavnih  in družabnih igrah, kvizu, tomboli in plesu so se dijaki zelo zbližali in upam, da se bo začeto prijateljstvo v naslednjih letih šolanja le še okrepilo.

Vodja šole v naravi: Morena Pergovnik, prof.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660