srssersssdgimvssmicdsd

OBISK ETNOGRAFSKEGA MUZEJA IN OGLED LJUBLJANE

UMETNIŠKA EKSKURZIJA ZA DIJAKE 3. U

LJUBLJANA, 9. 10. 2018

OBISK ETNOGRAFSKEGA MUZEJA IN OGLED LJUBLJANE

 

9. oktobra 2018 so se dijaki 3. U – likovna smer, odpravili v Ljubljano na strokovno ekskurzijo. Po ogledu izbranih zgodovinskih znamenitosti in sodobnih posegov v centru Ljubljane so obiskali Slovenski etnografski muzej, kjer so si ogledali aktualno razstavo Kjer so čebele doma in stalno razstavo Med naturo in kulturo.

Razstava o čebelarstvu osvetljuje pomemben element slovenske materialne kulture in poudari pomen slovenskih čebelarjev za zgodovino in sodobnost te panoge, bogato in pregledno predstavljeni originalni predmeti stalne razstave pa tvorijo osnovo nadaljnjim pogovorom  v razredu.

Ekskurzija je del pouka pri predmetih bivalna kultura in osnove varstva dediščine.

Dijake je spremljala Aleksandra Dolenec Gojević.

Pripravila: Aleksandra Dolenec Gojević

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660