srssersssdgimvssmicdsd

UMETNIŠKA EKSKURZIJA ZA DIJAKE 2. U, 3. U IN 4. U – LIKOVNA SMER LJUBLJANA, 25. 9. 2018.

OGLED RAZSTAV O DELU ARHITEKTA STANKA KRISTLA,

SLIKARKE IVANE KOBILCA IN GRAFIKA RIKA DEBENJAKA

 

25. septembra 2018 so si dijaki v Ljubljani ogledali razstavo Humanost in prostor, o delu arhitekta Stanka Kristla v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje, v nadaljevanju pa ločeno, v dveh skupinah, pregledno razstavo del grafika Rika Debenjaka v Mednarodnem grafičnem likovnem centru oziroma pregledno razstavo del slikarke Ivane Kobilca v Narodni galeriji.

Na dijake so naredile vtis izvrstno izdelane arhitekturne makete in širina arhitekturnih inovacij Stanka Kristla, kronološka zasnova razstave grafik in posamezna razstavljena dela začetnika Ljubljanske grafične šole Rika Debenjaka ter mojstrstvo Ivane Kobilca.

Ekskurzija je del pouka pri predmetih bivalna kultura, predstavitvene tehnike in umetnostna zgodovina.

Dijake sta spremljali Aleksandra Dolenec Gojević in Marjana Gmajner Korošec.

 

Pripravila: Aleksandra Dolenec Gojević

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660