srssersssdgimvssmicdsd

UMETNIŠKI VEČER 4. U

Naše šolanje na gimnaziji je minevalo hitro in, kot bi mignil, je prišel naš zadnji umetniški večer. V četrtek, 25. januarja, smo se v pričakovanju že ob osmih zjutraj potikali po glasbeni šoli, pripravljali razstavo ter vadili za koncert. Ob 19. uri smo s tresočo roko, vendar odločno prerezali trak ter odprli še zadnjo skupno razstavo. Domislica za naslov Skozi trnje do zvezd se je rodila kot prispodoba za našo pot v življenju in na gimnaziji. Skozi trnje smo se prebijali vsa štiri leta, trpeli učenje v poznih urah, si grizli nohte ob misli na gimnazijski maj, ki je zmeraj natrpan s testi, doživljali različne padce in seveda tudi vzpone.  Doživeli smo tudi marsikaj lepega. Sedaj lahko z gotovostjo rečemo, da smo se prebili do svojih zvezd, prihodnost nas čaka z odprtimi rokami, če to hočemo ali ne. S to tematiko so bili obarvani tudi naš koncert in umetniška dela. Likovniki smo predstavili delčke sebe v vsakem delu. S tem smo poudarili, da gremo v svet in se mu predstavljamo takšni, kot smo. Brez zadržkov in pretvarjanja. Glasbeniki so po razstavi pripravili koncert in skladbe, ki jih predstavljajo kot osebe, pa tudi njihov razvoj v vseh štirih letih. Za naš osebnostni in umetniški razvoj so zaslužni tudi mentorji naše razstave in koncerta. To sta bila letos Aleksandra Dolenec Gojević za likovni del ter Slavko Šuklar za glasbeni del. Vseh umetniških večerov se bomo spominjali z nasmehom na obrazu. Čeprav ni bilo vedno lahko in smo velikokrat drug drugemu namenili tudi kakšen grd pogled, smo vedno dali vse od sebe in uspešno izpeljali vse tri umetniške večere. Seveda smo se vedno razveselili tudi košare zdravja, ki smo jo dobili vsako leto za darilo od gospoda ravnatelja.

Amadeja Oder, 4. U

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660