srssersssdgimvssmicdsd

Dron v učnem procesu

Z lanskim nakupom drona smo našim dijakom omogočili, da spoznajo eno od zelo obetavnih tehnologij, ki ima že sedaj velik vpliv delovanje sodobnih družb. Za učne potrebe je bil kupljen kvadrokopter Parrot Bebop2, ki ima zelo zanesljivo delovanje in stabilni let tudi v težjih vremenskih razmerah –veter. Vsi dijaki prvih letnikov dobijo možnost, da v parku vodijo plovilo do določene točke in nazaj na izhodišče. Letos je bil dron prvič uporabljen na geografski ekskurziji, z njim je bil izveden prelet preko hriba Socerb. Dijaki so s tem dobili slikovno in video gradivo geografskega prikaza pokrajine iz ptičje perspektive.

Uporaba plovila v učnem procesu naše gimnazije bo predstavljena tudi na konferenci učiteljev naravoslovnih predmetov – NAK 2017 v Laškem.

Mag. Ivan JOVAN

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660