srssersssdgimvssmicdsd

Umetniške ekskurzije za dijake umetniške gimnazije – likovna smer v šolskem letu 2014/15

Te so sestavni del strokovnih predmetov v likovni smeri. Dopolnjujejo umetnostno zgodovino, likovno teorijo, risanje in slikanje, osnove varovanja dediščine, likovno teorijo, bivalno kulturo …  To, kar se zdi na posnetkih v šoli tako enostavno, se ob opazovanju originalnih del izkaže kot zelo zahtevno in nedosegljivo pri praktičnem ustvarjanju. Tudi  predhodne predstave o umetninah se ob originalnih delih izčistijo, občutenje arhitekture in prostora  je še posebej pomembna izkušnja. Posebna draž je tudi spoznavanje novih krajev, odkrivanje novih svetov, ki so vedno vznemirljivi ne le za dijake, ampak tudi za njihove profesorje, ki dijake na te ekskurzije pripravljajo in potem tudi strokovno vodijo.

 V  šolskem letu 2014/15 izvajamo naslednje ekskurzije:

18. september 2014; OBALA
Marjana Gmajner Korošec, Franc Purg

docx3. oktober 2014; UMETNOSTNOZGODOVINSKI SPOMENIKI DOLENJSKE
Marjana Gmajner Korošec

docx22. november 2014; DUNAJ
mag. Željko Opačak, Aleksandra Dolenec Gojević, Marjana Gmajner Korošec, Jelka Hrovat in Špela Zamrnik

docx19. do 25. marca 2015; PARIZ
 Marjana Gmajner Korošec, Aleksandra Dolenec Gojević, Rajmund Valcl

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660