srssersssdgimvssmicdsd

DRŽAVNO SREČANJE MLADIH RAZISKOVALCEV

Na 51. državnem srečanju mladih raziskovalcev Slovenije, ki tradicionalno poteka maja v Murski Soboti, dobi pravico do predstavitve samo po šest najboljših nalog s posameznega področja.   Strokovna žirija ZOTKS je na srečanje uvrstila dve raziskovalni nalogi naših dijakov. Gimnazijo Velenje so zastopali

Ana Potočnik in Karin Lešnik z nalogo

PRVI POSKUSI UGOTAVLJANJA TOKSOPLAZME PRI PROSTOŽIVEČIH MAČKAH V URBANIH PREDELIH ŠALEŠKE DOLINE (Biologija, mentorici Irena Štimac, Sandra Hasić)

ter Luka Jevšenak z nalogo

TATOOINE IN PODOBNI PLANETI (Astronomija ali fizika, mentor Peter Jevšenak).

Obe nalogi sta prejeli srebrno priznanje. Za Ano in Karin je bila to prva taka izkušnja, medtem ko se je Luka s svojo četrto raziskovalno nalogo še četrtič uvrstil na državno srečanje. To je res imeniten dosežek, ki ga uvršča med najuspešnejše udeležence Gibanja mladih raziskovalcev v Sloveniji.

Iskrene čestitke avtorjem.

Peter Jevšenak, Irena Štimac

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660