srssersssdgimvssmicdsd

Državno tekmovanje mladih zgodovinarjev

V soboto, 1. aprila 2017,  je bilo v Celju državno tekmovanje mladih zgodovinarjev. Tema letošnjega tekmovanja je bila Industrializacija v prvi polovici 19. stoletja. Tekmovanje je potekalo  posamično in ekipno. Ekipo naše šole so sestavljali Erik Glinšek, 3. A, Jaka Lesjak in Miha Rožič, 3. B. Erik Glinšek je v kategoriji posameznikov že tretjič zapored osvojil zlato priznanje. Ekipno so osvojili 7. mesto med 53 gimnazijskimi ekipami.

Na šolskem tekmovanju so še 4 dijaki dosegli prag za bronasto priznanje in sicer: Gašper Ladinek, Matic Rihtar in Primož Pirnat iz 3. B  ter Špela Amon iz 3. C. Mentorica: Cvetka Bovha, prof.

Iskrene čestitke mladim zgodovinarjem.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660