srssersssdgimvssmicdsd

Umetnostnozgodovinska ekskurzija v Raveno, Assisi, Sieno, Monteriggioni in San Gimignano

Ekskurzije so se udeležili dijaki 3. U likovne smeri, dijaki 3. letnika z izbirnim predmetom umetnostna zgodovina, ostali dijaki pa izbirno.

Ta čudovita italijanska mesta so spoznavali od 24. do 26. marca 2017. Prvi dan so si v Raveni ogledali skoraj vse zgodnjekrščanske in bizantinske mozaike in se sprehodili do Teodorikovega mavzoleja. Drugi dan so bili v  Assisiju, kjer so si  ogledali cerkev sv. Frančiška s freskami Giotta in drugih slikarjev. Lokacija je izvrstna in gneče v zgodnjem sončnem dopoldnevu še ni bilo. Sledila je vožnja v Sieno, kjer so najbolj uživali na znamenitem trgu Piazza del Campo. Navdušila jih je tudi katedrala s knjižnico in  Pinacoteca Nazionale z deli sienskih slikarjev. Tretji dan so si ogledali  še srednjeveški mesteci  Monteriggioni in San Gimignano. Dijaki so pri ogledih sodelovali z nastopi.

Dijake so spremljale in vodile profesorice: Marjana Gmajner Korošec, Aleksandra Dolenec Gojević in Alenka Šalej.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660