Uspeh dijakov Gimnazije ŠC Velenje na državnem tekmovanju iz logike

Tekmovanje iz znanja logike in lingvistike je na Gimnaziji Velenje eno izmed najbolj obiskanih tekmovanj. Dijaki imajo radi izzive v obliki logičnih in lingvističnih nalog in marsikatero nalogo rešijo tudi v svojem prostem času. Njihov trud se zadnja leta kaže z odličnimi rezultati na državnih tekmovanjih.

Pravico do sodelovanja na letošnjem 37. državnem tekmovanju, ki je potekalo 12. novembra 2022 na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani, so si z odličnimi rezultati na šolskem tekmovanju priborili Brina Sinur, 1. U, Mark Šehič, 1. B, Teja Krk, 2. U, Nives Gošnjak, 3. B, Ambrož Sovič, 3. A, Lenart Frankovič, 4. B, Ema Hojan, 4. A, Jan Novak, 4. C, in Matevž Poličnik, 4. C. Naloge so bile zahtevne, a naših gimnazijcev to ni zmedlo.

Ambrož Sovič si je z izjemnim tretjim mestom med dijaki tretjih letnikov priboril zlato priznanje. Zlato priznanje je dosegla tudi Nives Gošnjak, ki je prav tako pokazala odlično znanje logike, Ema Hojan in Brina Sinur pa sta si priborili srebrno priznanje. Ambrož Sovič ima možnost sodelovanja na izbirnem testu za olimpijsko ekipo, ki se bo udeležila Mednarodne lingvistične olimpijade.

Iskrene čestitke vsem!

mentorica Silvestra Jevšenak, prof.