srssersssdgimvssmicdsd

Evropska_deklika_MAT_olimpijada
Inventura2022-016
umetnikiveer2U-117
Umetnikiveer3U-063
Start_UP_na_prostem
Maturantska_ekskurzija_panija
Kiparjenje_glina
ola_v_naravi_1_
Diamantni_maturant_Rok_TB_pri_Pahorju
IMG_20220223_110448
Obinskiprvakivodbojki
OtrocispostajeZoom-001
previous arrow
next arrow

Uspeh dijakov Gimnazije ŠC Velenje na državnem tekmovanju iz logike

Tekmovanje iz znanja logike in lingvistike je na Gimnaziji Velenje eno izmed najbolj obiskanih tekmovanj. Dijaki imajo radi izzive v obliki logičnih in lingvističnih nalog in marsikatero nalogo rešijo tudi v svojem prostem času. Njihov trud se zadnja leta kaže z odličnimi rezultati na državnih tekmovanjih.

Pravico do sodelovanja na letošnjem 37. državnem tekmovanju, ki je potekalo 12. novembra 2022 na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani, so si z odličnimi rezultati na šolskem tekmovanju priborili Brina Sinur, 1. U, Mark Šehič, 1. B, Teja Krk, 2. U, Nives Gošnjak, 3. B, Ambrož Sovič, 3. A, Lenart Frankovič, 4. B, Ema Hojan, 4. A, Jan Novak, 4. C, in Matevž Poličnik, 4. C. Naloge so bile zahtevne, a naših gimnazijcev to ni zmedlo.

Ambrož Sovič si je z izjemnim tretjim mestom med dijaki tretjih letnikov priboril zlato priznanje. Zlato priznanje je dosegla tudi Nives Gošnjak, ki je prav tako pokazala odlično znanje logike, Ema Hojan in Brina Sinur pa sta si priborili srebrno priznanje. Ambrož Sovič ima možnost sodelovanja na izbirnem testu za olimpijsko ekipo, ki se bo udeležila Mednarodne lingvistične olimpijade.

Iskrene čestitke vsem!

                                                                                              mentorica Silvestra Jevšenak, prof.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Gimnazija
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660