Prostovoljno delo v šolskem letu 2022/2023

Z dijaki prostovoljci se bomo tudi tekom celotnega šolskega leta 2022/23 vključevali v različne enodnevne prostovoljske akcije in vseslovenske humanitarne akcije ter po potrebi organizirali dobrodelne zbiralne akcije (zamaški, knjige, oblačila, igrače …).

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo pripravili oz. sodelovali na različnih dogodkih Šolskega centra Velenje, kot so Svetovni dan prostovoljstva, Dan slovenske hrane, Dan v rabljenih oblačilih, Dan za spremembe …

Z zbiralno akcijo otroških oblačil in delavnico Pikinega modnega podstrešja bomo sodelovali tudi na Pikinem festivalu ter z različnimi aktivnostmi 21. 9. popestrili Teden mobilnosti, ki ga tudi letos organizira Mestna občina Velenje.

Dijaško trgovinico Modno podstrešje bomo tudi v letošnjem šolskem letu po dogovoru odprli za tiste socialno najranljivejše, za brezdomce, mamice iz varnih hiš, za starejše, ki sami ne morejo v trgovine in so zaradi nižjega standarda nekako potisnjeni na rob družbe.

Več o prostovoljnem delu in prijavnica