srssssersssdgimvssmicdsd

Umetnost

Dragi devetošolci,

pred vami so zadnji osnovnošolski meseci, preživite jih kreativno, uspešno in prijateljsko. Hkrati je to čas, ko se odločate, kje boste nadaljevali šolanje. Vse, ki vas med drugim zanima gimnazijski program s poudarkom na likovnih vsebinah, vabimo na predstavitev dela v oddelku umetniške gimnazije – likovna smer. Kako se lahko združita tako bogata programa, kot sta gimnazijski in likovno ustvarjalni? Dijaki, profesorji in strokovni delavci gimnazije vam bomo vse predstavili na informativnih dnevih 10. in 11. 2. 2017. V obliki predstavitve, pogovora in razstave boste med drugim spoznali paleto umetniško gimnazijskih predmetov, kako opraviti preizkus likovne nadarjenosti in se vpisati ter kje lahko s pridobljenim znanjem in opravljeno maturo nadaljujete študij. Predvsem pa bi vam radi predstavili, kaj pomeni biti gimnazijec – likovnik, gimnazijec, ki že v času nabiranja srednješolskega znanja budno spremlja dogajanje v sebi in okoli sebe in pušča pomembne sledi, misli, dejanja in izdelke.

INFORMATIVNI DAN bo za gimnazijske programe potekal po naslednjem razporedu:

– v petek, 10. 2. 2017, ob 9. uri: v dvorani Doma kulture Velenje, Titov trg 4, Velenje;

– v petek, 10. 2. 2017, ob 15. uri: v učilnici A112 v stavbi gimnazije, Trg mladosti 3, Velenje;

– v soboto, 11. 2. 2017, ob 9. uri: v učilnici A112 v stavbi gimnazije, Trg mladosti 3, Velenje.

Po uradni predstavitvi vas bomo povabili še v likovne učilnice, kjer si boste lahko ogledali razstavo izdelkov in se pogovorili s profesorji likovnih predmetov. Tam boste med drugim izvedeli tudi za podrobnosti v zvezi s preizkusom nadarjenosti in ogrevalnim dnem.