srssssersssdgimvssmicdsd

Razstave

Dijaki likovne smeri tekom šolskega leta aktivno sodelujejo na različnih razstavah. Največji likovni dogodek pa je gotovo Inventura.

INVENTURA

je tradicionalni kulturni dogodek, ki ga v Galeriji Velenje organizirajo dijaki umetniške gimnazije – likovna smer pod mentorstvom učiteljev likovnih predmetov.

Razstava, ki se odvije vsako leto v maju, predstavlja ustvarjalni vrhunec šolskega leta, na katerem se predstavi izbor najboljših samostojnih in skupinskih del, nastalih v okviru predmetov risanje in slikanje, likovna teorija, predstavitvene tehnike, plastično oblikovanje, bivalna kultura in osnove varstva dediščine.

Dijaki nastopijo v vlogi ustvarjalcev in kuratorjev, v času trajanja razstave pa pripravijo tudi vodstva in pogovore za širšo javnost. Z vsakoletnim katalogom, ki spremlja Inventuro, pa se le-ta zapiše v čas.

Arhiv katalogov

Inventura 2017