srssssersssdgimvssmicdsd

Dejavnosti dijakov 1., 2. in 3. letnika v četrtek, 4. 5. 2017

V četrtek, 4. 5. 2017, si bodo dijaki v dveh skupinah ogledali gledališko predstavo EVGEN v izvedbi članov amaterskega gledališča Velenje (med njimi so tudi dijaki in dijakinje gimnazije in Šolskega centra Velenje). Predstava bo v mali dvorani kulturnega doma.

Cena vstopnice je 5 €.  Dijaki po končani predstavi in malici nadaljujejo pouk ob 11.00.

Kratka vsebina:

Dom kulture Velenje, mala dvorana

Avtor: Tankred Dorst

Režija: Karl Čretnik

Avtor Tankred Dorst  se skoraj v vseh svojih delih ukvarja s človekom in odnosi med ljudmi. Dramsko delo Evgen je podnaslovil kot nenavadno zgodbo. Glavni junak Evgen potuje, srečuje ljudi različnih poklicev: uradnika, sodnika, psihiatra, dilerja … in se znajde v nenavadnih situacijah. Pri vseh brezupno išče človečnost in pristen, topel človeški odnos. Kako aktualno tudi danes, ko vsi hitimo, nakupujemo, telefoniramo in pozabljamo na sočloveka, namesto da bi mu namenili prijazno besedo ali nasmeh.

Ekipa Gledališča Velenje, v kateri so skoraj sami debitanti na odrskih deskah, je poskušala ujeti to večno iskanje ČLOVEKA.

1. Skupina: 8.00 – 9.15

Dijake spremljajo na predstavo naslednji profesorji :
1. A  Miran Ravnjak
1. B  Branko Krstulovič, Alenka Šalej
1. U Marija Klemenšek
2. B  Andreja Gumzej

1. Skupina: 9.30 – 10.30

Dijake spremljajo na predstavo naslednji profesorji:

2. U  dr. Sonja Hudej
3. A  Tanja Golob
3. B   Cvetka Bovha
3. C Felicita Zupančič, Polonca Glojek
3. U Sonja France

Dijaki športnega oddelka ta dan nimajo dejavnosti obveznih izbirnih vsebin in pridejo ob 11.00 k pouku.

Rajmund Valcl

Prometna vzgoja in etika v cestnem prometu

V četrtek, 4. 5. 2017, bodo imeli dijaki 2. A predavanje o prometni vzgoji in etiki v cestnem prometu. Dijaki se zberejo ob 8.00 pred šolo. V spremstvu razredničarke Jožice Plešnik gredo v sejno dvorano Mestne občine Velenje, kjer jih bo sprejel predstavnik policijske postaje Velenje in predstavnik Avto šole Antlej. Dijaki ta dan nimajo pouka po urniku.

Program predavanj:
1. in 2. ura:

• delo policistov,
  • mladoletniško prestopništvo: vandalizem, droge in nasilje (po programu medobčinske LAS),
  • mladi v prometu;
  1. ura:
  • poznavanje motornega vozila in mehanski vidiki povezani s prometno varnostjo,
  • luči, pnevmatike, zavore, sklopka …

10.30 – 11.00 – glavni odmor

Prometna vzgoja in vedenje v cestnem prometuura

4. ura:

• kategorije motornih vozil,
  • postopek pridobitve vozniškega dovoljenje,
  • usposabljanje in vožnja s spremljevalcem (starostni pogoji 16 let in 6 mesecev);
  1. ura:
  • udeleženci v prometu s povečano pozornostjo: pešci, kolesarji in mopedisti;
  1. ura:
  • pravila o varnosti v cestnem prometu s poudarkom na pravila vožnje v križiščih;
  1. ura:
  • prometni znaki: znaki za nevarnost, znaki za izrecne odredbe, obvestila, semaforji in znaki policistov,
  • preizkus znanja – testiranje za nagradno vožnjo po poligonu;

Za najboljše reševalce testov bo na koncu vseh predavanj organizirana vožnja z avtomobili v spremstvu inštruktorjev na poligonu varne vožnje.

Ure pouka dne, 4. 5. 2017

Dijaki, 1., 2. in 3. letnika bodo imeli po ogledu gledališke predstave ta dan štiri ure pouka (začnejo s prvo uro pouka po urniku).

1. ura: 11.15 – 12.00
  2. ura: 12.05 – 12.50
  3. ura: 12.55 – 13.40
  4. ura: 13.45 – 14.30

Spremenjene učilnice pouka v času od 11.15 – 12.00 (podaljšano pisanje SM) bodo objavljene naknadno.

Ker zvonec ne bo zvonil, prosim vse učitelje, da upoštevajo spremenjen  čas pouka.

Hvala za razumevanje!