Naši gimnazijci odlični na državnem tekmovanju iz znanja kemije

Na državnem tekmovanju iz kemije, ki je potekalo 9. 5. 2026 na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani, je našo šolo zastopalo kar 15 tekmovalcev. Vsi dijaki so pokazali veliko znanja, truda in predanosti, na kar smo izjemno ponosni.

Posebej nas veseli, da je kar 8 tekmovalcev osvojilo Preglove plakete.

Srebrne Preglove plakete so prejeli:

• Nala Pritržnik (1. A)

• Neja Jančič (1. Š)

• Nika Šmigoc (1. A)

• Jakob Artur Tamše (3. C)

• Jan Rožič (4. A)

Zlate Preglove plakete so prejeli:

• Lara Škruba (1. A)

• Eva Avberšek (2. B)

• Veronika Vida Brunšek (3. B)

Mentorica prejemnikov plaket iz 1. A, 1. Š in 3. C je bila Patricia Grušovnik, mentor prejemnikov plaket iz 2. B, 3. B in 4. A pa Nejc Poprijan.

Vsem tekmovalcem in prejemnikom plaket iskreno čestitamo za izjemen uspeh!

Nejc Poprijan in Patricia Grušovnik