Državno tekmovanje iz fizike

Tekmovanje je potekalo 24. 4. 2021 na Gimnaziji Kranj, udeležbo na tem dogodku pa si je z dobrimi rezultati na regijskem tekmovanju zagotovilo tudi pet dijakov Gimnazije Velenje.
Dijaka 2. letnika Ema Hojan in Lenart Frankovič, dijak 3. letnika Aljaž Sovič in dijak 4. letnika Urban Vesel so prejeli srebrno Stefanovo priznanje. Izjemen dosežek pa je uspel dijaku 4. letnika Anžetu Krejanu. V najzahtevnejši tekmovalni skupini, ki šteje tudi kot eno izmed izbirnih tekmovanj za udeležbo na mednarodnih tekmovanjih, je osvojil 2. mesto in zlato Stefanovo priznanje.

Čestitamo!