srssssersssdgimvssmicdsd

Koncerti

Dijakom glasbenikom nudimo veliko možnosti javnega nastopanja v matični šoli in zunaj nje ter sodelovanja v različnih projektih. Dijaki nastopajo na razrednih, internih in javnih nastopih v različnih dvoranah glasbene šole. Pogosto nastopajo tudi drugje.

Organizirani so obiski raznovrstnih glasbenih koncertov, predstav, strokovnih ekskurzij …. v večja glasbena središča doma in v tujini. Dijaki se udeležujejo strokovno usmerjenih mojstrskih tečajev in seminarjev. S tujimi jeziki (predvsem glasbenim besediščem) se aktivno srečujejo na mednarodnih izobraževanjih, v sporazumevanju pa se urijo na ekskurzijah in potovanjih. Dijaki igrajo v različnih orkestrih (simfoničnem, godalnem, pihalnem, Big bandu, harmonikarskem, kitarskem), v katerih poleg skupinskega muziciranja razvijajo izjemno pomemben čut za skupno ustvarjanje, navezujejo medsebojne stike in se družijo. Zelo odmevni in edinstveni so večeri umetniških razredov, ki jih v sodelovanju z mentorji z izvirno ustvarjalno noto pripravijo dijaki.

Vse dodatne aktivnosti glasbenikov