Naša dijaka umetniške gimnazije glasbene smeri sta zelo uspešno sodelovala na 4. Mednarodnem tekmovanju Celeia 2023. Matej Ferlež, dijak 3. letnika, je pod mentorstvom Aleksandra Serdarja v kategoriji V (do 19 let) prejel zlato plaketo (98 točk) in drugo mesto. Prav tako je v kategoriji IV odlično nastopila tudi Pia Landeker, dijakinja 2. letnika, pod mentorstvom Jerneje Grebenšek. Za svoj nastop je prejela zlato plaketo in 96,33 točk.
Poleg tega je Enej Jezernik, dijak 2. letnika, (mentor Janez Pincolič) sodeloval na spletnem londonskem glasbenem tekmovanju, kjer je osvojil 1. nagrado.
Čestitamo vsem trem dijakom za uspeh na tekmovanjih ter njihovim mentorjem za njihovo strokovno delo.
