Proslava za gimnazijce ob slovenskem kulturnem prazniku

Prešernov dan oziroma slovenski kulturni praznik smo na Gimnaziji letos počastili s proslavo v  Veliki dvorani Glasbene šole. V programu so sodelovali dijaki 2. A in 2. U,  učitelji recitatorji in MeMPZ ŠCV. Rdeča nit prireditve in njena glavna tema je bila poezija. Po nagovoru predsednice dijaške skupnosti  Jone Zamrnik so njeni sošolci odigrali kratek skeč, s katerim so preverjali trditev, da je dovolj, da postaneš pesnik, trpljenje, in da če ti ni dano trpeti po naravni poti, si moraš trpljenje organizirati sam, pa bo. Ne bo šlo. Sledil je recital sodobne slovenske poezijo v izvedbi štirih učiteljev. Med posameznimi sklopi so nastopili dijaki umetniške gimnazije, smer glasba, z instrumentalnimi skladbami. Za zaključek je tri pesmi zapel še pevski zbor.
Proslava je bila dobro sprejeta. Ponudila je marsikatero misel v tehten premislek., bila pa je tudi Prešernova in prešerna.
Program  si je zamislila in ga postavila na oder profesorica Jelka Kvartič.